huner@hunergroup.com.tr
0 224 484 31 10

KALİTE

Akışkan taşıyıcı komponentlerde üretim proseslerinin garantisi niteliğindeki sızdırmazlık testi firmamızın geliştirdiği test masalarında ATEQ Diferansiyel Basınç cihazları ile ölçülmektedir. OK / NOK parçalar özel olarak kurgulanmış Poka-Yoke sistemleri ile ayrılmakta müşteriye sadece kalitesel olarak uygun ürünlerin sevk edilmesi güvence altına alınmaktadır.

Termal birleştirme yöntemleri (Kaynak, brazing, punta vb.) ile üretilen ürünlerin mikro yapı analizleri laboratuvar ortamında gerçekleştirilen testler ile güvence altına alınmaktadır. Numune üzerinden alınan mikro kesitlerin bakalit içerisine hapsedilerek kimyasallar ile dağlanması sonucu gerekli kontrast yapı elde edilir. Sonrasında numuneler mikroskop altında incelenerek müşteri şartnameleri doğrultusunda ölçüme alınır ve raporlanır. Bunun yanı sıra punta kaynaklarında ise punta çekirdekleri ultrasonik kaynak kontrol yöntemi ile tahribatsız olarak test edilir ve raporlanır.

Firmamızdaki tüm termal birleştirme prosesleri AIAG (Automotive Industry Action Group) tarafından yayınlanan CQI – 15 yönetmeliği ile güvence altında tutulmaktadır.

Akışkan taşıyan komponentlerin barındırdığı teknik kirlilik seviyesi bağlı bulunduğu hassas motor parçalarına zarar vermemesi amacıyla güvence altında tutulmalıdır. Bu amaçla ISO 16232 & VDA 19 standartları temel alınarak firmamızda bünyesindeki özel olarak şartlandırılmış test laboratuvarında parçaların teknik kirlilik düzeyleri düzenli ölçümler ile kontrol altında tutulmaktadır.

Üretilen ürünlerin geometrik doğruluğu gerek üretim esnasında gerekse üretim sonrası parçaya özel fikstürler ve/veya CMM cihazları vasıtası ile ölçülmekte ve raporlanmaktadır. Bu sayede müşteriye sevk edilen ürünlerde 100% geometrik doğruluk hedeflenmekte ve montaj esnasında karşılaşılan problemler minimuma indirilmektedir.

  • Kreon Ace Skyline Lazer Tarama Cihazı
  • Kreon Baces 3D Ölçüm Kolu
  • MORA 3D CMM
  • Mitutuyo Crysta CMM
 
İLERİ TEKNOLOJİ, ÜSTÜN KALİTE

İLETİŞİM

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Cad. No:46 16280 Nilüfer- Bursa/Türkiye
FAX: 0 224 484 31 10