huner@hunergroup.com.tr
0 224 484 31 10

ÜRETİM

Turbo charge & Intercooler hattının ihtiyacı olan yüksek debideki havanın taşınması paslanmaz çelik, düşük karbonlu çelik ve alüminyum alaşımlı malzemelerden üretilen yüksek korozyon dayanımına sahip boru parçalar ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda yüksek devirde dönen turbo kanatçıklarının ürettiği istenmeyen gürültü ise özel olarak üretilmiş «Resonator» parçalarının hatta eklenmesi sayesinde giderilmektedir. Tüm bu ürünlerin üretimi ve montajı full otomasyonlu kendi bünyemizde geliştirdiğimiz CNC büküm, hidroforming ve uç şekillendirme tezgahlarında gerçekleştirilmektedir.

Motor soğutma sistemlerinin temel mantığı 20’li yıllarda üretilen Model T den bu yana pekte fazla değişmedi lakin bu hat üzerinde kullanılan ürünlerin üretim teknolojisi her geçen gün gelişerek daha güvenilir ve sağlam ürünlerin üretimini mümkün kıldı. HK olarak soğutma hattında ağırlıklı olarak kullanılan 6000 ve 3000 serisi alüminyum boruların ham malzemesi de dahil olmak üzere tüm üretim adımlarını firma bünyemizde son teknoloji tezgahlarda titizlikle gerçekleştirip müşterilerimize sunuyoruz.

EOC & TOC hatlarında kullanılan ve taşıdığı akışkan tipi yağ olan paslanmaz çelik ve özel kaplamalı boru parçaların imalatını tam otomatik tezgahlarda gerçekleştiriyoruz. Kaynaklı birleştirme işlemlerini ise korumalı atmosfer altında indüksiyon brazing veya robotik MIG brazing makineleri ile sağlanmakta ve üretim sonrası diferansiyel basınç testlerinden geçirilen ürünler özel iç temizlik hatlarında kontaminasyondan arındırılarak koruyucu özel ambalajlar ile müşterilerimize titizlik ile sevk edilmektedir.

Araçların güvenliği üzerinde belirleyici etkisi olan «Cross car beam» profillerin ham malzemesi özel alaşımlı alüminyum malzemelerden kendi üretim tesislerimizde ekstrüde edilip, CNC tezgahlarda bükme ve delik delme işlemleri gerçekleştirilmektedir. 100% ölçüsel kontrolleri hat üzerinde otomatik olarak yapılan ürünler gerekli fiziksel mukavemet özelliklerini sağlayabilmek için özel fırınlarda ısıl işleme tabi tutulmaktadır. Son kontrollerden geçen ürünler özel ambalajlar ile müşterilerimize titizlik ile sevk edilmektedir.

Servo kontrollü CNC boru büküm tezgahlarında boru ve karmaşık şekilli profillerin soğuk şekillendirme işlemi paslanmaz çelik, düşük karbonlu çelik, alüminyum ve bakır malzemelerden 0.1 mm tekrarlanabilirlik hassasiyetinde gerçekleştirilmektedir. 1D radyüslerde bile sorunsuzca büküm yapabilme kabiliyetine sahip teknolojik alt yapımız ile gerek otomotiv & havacılık sanayinde kullanılan akışkan taşıyıcı boru parçaların, gerekse yapı elemanı olarak kullanılan karmaşık şekilli profillerin soğuk şekillendirilmesi gerçekleştirilmektedir.

Hortum ile boru parçaların bağlantı noktasında sızdırmazlığını, güvenliğini ve sağlamlığını sağlayan birçok farklı uç şekillendirme formu firmamızın uzun yıllara dayanan mühendislik alt yapısı sayesinde kendi bünyemizde geliştirdiğimiz çeşitli özel makinelerle yüksek hassasiyette gerçekleştirilebilmektedir. Bu alanda dışa bağımlılığın azalması hem müşteri ihtiyaçlarına kısa zamanda cevap verebilmemizi sağlamakta hem de konvansiyonel yöntemler ile başarılamayan projeye özel işlere yaratıcı mühendislik çözümleri sunabilmemizi mümkün kılmaktadır.

 • Hidroforming (1000 bar)
 • Mikro Forming
 • Ram Forming
 • Rotary Forming
 • Segmented Forming (I/O Calibrating)

19. Yüzyıl sonlarından günümüze kadar geliştirilmiş olan birçok farklı termal birleştirme yöntemi firmamızın kurulduğu ilk günlerden bu yana başlıca uzmanlık alanlarımızdan biri olmuştur. Temel imalat yöntemlerinden biri olan termal birleştirme prosesi hem robotik sistemler ile hem de otomasyon tabanlı özel tezgâhlar ile endüstrinin gerektirdiği yüksek hassasiyette gerçekleştirilmektedir.

 • MIG / MAG Kaynağı (Robotik & Manuel)
 • MIG Brazing (Robotik & Manuel)
 • TIG Kaynağı
 • Indüksiyon Sert Lehimleme (Induction Brazing)
 • Sert Lehimleme (Flame Brazing)
 • Punta Kaynağı
 • Projeksiyon Kaynağı
İLERİ TEKNOLOJİ, ÜSTÜN KALİTE

İLETİŞİM

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Cad. No:46 16280 Nilüfer- Bursa/Türkiye
FAX: 0 224 484 31 10